O nas


Firma POLGEN rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku w Łodzi jako dwuosobowa spółka cywilna Mariusza Kwiatkowskiego i Pawła Machejko. W 2007 roku została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a rok później w spółkę komandytową.

Firma specjalizuje się w sprzedaży plastików, sprzętu laboratoryjnego i odczynników, głównie dla laboratoriów naukowych i diagnostycznych z dziedziny biologii molekularnej, immunologii, hodowli komórkowej oraz biobankowania.

Od 2018 roku poszerzyła swoją ofertę o sprzedaż wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro i w tym celu przeprowadziła z powodzeniem certyfikacje na zgodność z wymaganiami normy Systemu Zarządzania Jakością dla wyrobów medycznych PN-EN ISO 13485 w obszarze dystrybucji.

Celem POLGEN jest osiągnięcie pozycji wiodącego partnera dla klientów z rynku diagnostyki klinicznej w Polsce i w tym celu konsekwentnie rozszerza zakres oferowanych produktów diagnostycznych. W swoich działaniach POLGEN nie skupia się wyłącznie na dystrybucji już istniejących marek ale poszukuje również własnych innowacyjnych produktów do diagnostyki in vitro.

POLGEN współpracuje z wieloma prestiżowymi partnerami biznesowymi z całego świata. W swojej ofercie ma ponad 1500 testów do diagnostyki ambulatoryjnej, immunochistochemicznej i molekularnej. Bogatą ofertę medycznych testów diagnostycznych uzupełnia równie szeroka oferta testów do diagnostyki narkotykowej.

Oprócz certyfikatu ISO 13485 POLGEN posiada również certyfikat System Zarządzania Jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015. System Zarządzania Jakością stanowi zapewnienie o wysokiej jakości usług w obrocie gospodarczym świadczonych przez POLGEN, w oparciu o sprawne zarządzanie i traktowanie klientów zgodnie z ich oczekiwaniami, a tym samym dostarczanie im maksymalnej satysfakcji z naszej współpracy.